Geoblog.pl    tlk    Podróże    Fall in Saigon    Na lotnisku
2017

Na lotnisku

Malezja
Malezja, Kualalumpur

Tanie lotnisko KLIA2 przypomina przyzwoite centrum handlowe, które nastawia się na wszystkich klientów. Znajdziemy tu nawet H&M i Familly Mart, czyli odpowiednik naszej Żabki. Kawa w Old Town White Coffee kosztuje tak jak wszędzie 5.5 rm. Oni chyba nie wiedza ze na lotnisku wszysko powinno kosztowac x3. Są też droższe sklepy, gdyby zaplątał się na tym tanim lotnisku jakiś euroturysta. Ciekawe, jak to wygląda na KLIA1, gdzie lądują petrodolary?
Widzieliśmy również coś, co nie mieści się w głowach eurodemokratom - przez środek terminala prowadzili kilkudziesięciu skutych krowimi łańcuchami mężczyzn, scena jak z Django, każdy niósł torbę czy inny pakunek. Nie widać było żadnego wstydu w ich oczach, normalnie sobie szli, a eskortowało ich 2 policjantów (jeden z przodu, drugi na końcu), więc rozumiem, że to byli nielegalni emigranci, a nie transport więźniów. Walor edukacyjny niewątpliwy.
Ponieważ mieliśmy dużo czasu, sączyliśmy naszą kawę spokojnie, aż przegapiliśmy moment, w którym powinniśmy pójść dalej. Spokojnie, mamy godzinę do odlotu. Przy kontroli paszportowej kolejka, uciekają cenne minuty. Nie wiem, czemu to tyle trwa, bo nawet na mnie nie spojrzał, tylko zeskanował paszport i odciski, a potem zaczyna kartkować książeczkę w obie strony, coś tam klika w komputerze gadając z kolegą. Masakra. Wreszcie wbił pieczątkę i idziemy dalej. Szukamy dalszych instrukcji... jest: gate P15 na wprost. Na znaku napis - do bramki 15 minut. Ja mówię, że mamy jeszcze 30 minut, więc luz, Kinga, że mamy jeszcze 10 minut. Nie jest to kwestia, w której można udowadniać swoją rację, więc biegniemy. W jednej ręce ściskam torbę, w drugiej portki (w pasku się nie lata, prawda?) Dobiegliśmy do bramki w 8 minut. A tam pustawo. Nawet nasz samolot jeszcze nie przyleciał. Nic nie rozumiem o co z tym chodzi. Wreszcie samolot przyleciał, wysadził ludzi i wystartowaliśmy z 10 minutowym opóźnieniem;  pewno musiał omijać burzę, która szalała nad KL 2 godziny wcześniej. Start, obiad, lądowanie. Nuda.

Zasoby: 125 wpisów125 12 komentarzy12 666 zdjęć666 0 plików multimedialnych0

14.08.2019 - 16.08.2019